(Ne)zdravé Česko

Univerzita Karlova pokračuje v roce 2020 v ojedinělém projektu Česko! A jak dál?, který má za cíl formou veřejných diskusí na aktuální témata naplňovat třetí roli univerzity ve společnosti.


Tématem veřejné debaty, která se konala 11. února 2020 v Hradci Králové, bylo ZDRAVÍ – ALKOHOL A OBEZITA.


Naši hosté


Mezi hlavními řečníky vystoupili rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., ministr zdravotnictví Mgr. Adam Vojtěch, děkan Lékařské fakulty UK v Hradci Králové prof. MUDr. Jiří Manďák, Ph.D., děkan Farmaceutické fakulty UK v HK prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D., PhDr. Iva Málková, zakladatelka společnosti STOB a prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., zástupce 3. interní kliniky 1. LF UK a VFN.


Stánek pro zdraví


Součástí akce bylde univerzitní Stánek pro zdraví v obchodním centru Aupark v Hradci Králové. Studenti na něm celý den představovali činnost Univerzity Karlovy, seznamovali veřejnost se zásadami zdravého životního stylu, měřili krevní tlak či podkožní tuk a informovatli o zdravotních problémech, které způsobuje obezita či alkohol. Lékaři na něm také poskytovali odborné poradenství v oblasti výživy.Poslední změna: 9. říjen 2020 10:56 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám