Ekonomická krize na obzoru. A jak dál?

Hostem webináře k tématu nastupující ekonomické krize byl přední český ekonom z CERGE-EI prof. Štěpán Jurajda. Připomeňte si spolu s námi on-line diskusi a její důležité závěry a výroky.


25. června 2020


17:30-18:30


Podívejte se na celou diskuzi zde:Prezentace prof. Štěpána Jurajdy


Podcast z webináře si můžete poslechnout zde:Co řekl prof. Štěpán Jurajda na webináři Univerzity Karlovy:


"Pokud jste v situaci, kdy se nebojíte o ztrátu práce a nečelíte existenčním problémům, tak společnost podpoříte tím, že něco koupíte nebo jdete například do restaurace. Doporučil bych lidem, aby dávali peníze na charitu a aby utráceli. Pokud všichni budeme utrácet, tak na tom všichni budeme lépe."


"Máme jen jedinou správnou cestu, jak co se týče ekonomiky, tak zdraví, a tou je kvalitní a účinná chytrá karanténa, která nám do budoucna zabezpečí ochranu před takto zdravotně i ekonomicky nákladnými opatřeními."


"Pro lidi, kteří přišli o zaměstnání například v sektorech, které na původní úroveň nenaběhnou ani za rok či dva, je to správná chvíle si doplnit znalosti. Například dokončit si úplné středoškolské vzdělání nebo dodělat kurzy. Tohle je jedna z věcí, kterou se i v rámci NERVu budeme snažit doporučovat. Aby kromě standardních rekvalifikačních kurzů, které nabízí Úřady práce pro nezaměstnané, vláda nebo veřejná správa nabídla trochu širší pole možností, jak si např. udržet vyšší podporu nezaměstnanosti, když jste aktivní."
CO SI MYSLÍTE O EKONOMICKÉ KRIZI VY?

NAPIŠTE NÁM VÁĚ NÁZOR NA


Hostem webináře „Ekonomická krize na obzoru. A jak dál?“ byl prof. Štěpán Jurajda z CERGE-EI. Debatu moderoval komentátor Deníku Luboš Palata.


prof. Ing. Štěpán Jurajda, Ph.D.

Významný český ekonom, působil na University of Pittsburgh, kde získal doktorát ekonomie, jako vědecký pracovník hostoval na Princeton University. Nyní je vědeckým pracovníkem CERGE-EI (Centra pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu AV ČR).


Mgr. Luboš Palata

Český novinář. Vystudoval politologii, mezinárodní vztahy a aplikovanou etiku na Univerzitě Karlově v Praze. Pracoval jako novinář pro Hospodářské noviny, Lidové noviny a MF Dnes. Byl zástupcem šéfredaktora slovenského deníku Pravda. Nositel novinářské ceny Ferdinanda Peroutky. V současnosti je evropským editorem Deníku.Sledujte nás na sociálních sítíchPoslední změna: 15. prosinec 2020 13:04 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám