Tiskové zprávy


25. 3.: Cestou z krize je očkování, shodli se vědci na konferenci Univerzity Karlovy "Rok s covid-19. A jak dál?"


Cestou z kritické situace je intenzivní vakcinace. Rychlý návrat žáků do škol je jasná priorita. Z pandemie se musí stát poučit a lépe se připravit na další případné krize. To jsou jedny z mnoha závěrů on-line konference Univerzity Karlovy „Rok s covid-19. A jak dál?“, která proběhla ve středu 24. března 2021. Debata se věnovala pěti hlavním tematických oblastem: Vzdělávání, Vědě, Ekonomice, Zdraví a Společnosti. Na konferenci vystoupilo přes dvacet řečníků, byli mezi nimi špičkoví vědci, renomovaní experti, zástupci odborných společností i vlády. Záznam konference je dostupný na webu www.ceskoajakdal.cz.


Celá tisková zpráva zde.


17. 3.: Rok s covid-19. A jak dál? Diskusní konference Univerzity Karlovy se koná už ve středu 24. března


Univerzita Karlova připravuje diskusní on-line konferenci s názvem „Rok s covid-19. A jak dál?“, která proběhne živě na YouTube a Facebooku ve středu 24. března 2021 od 9 do 16 hodin. Debata bude rozdělena do pěti tematických panelů: Vzdělávání, Věda, Ekonomika, Zdraví a Společnost. Diskutovat v nich budou špičkoví vědci, renomovaní experti, zástupci odborných institucí a vlády. Konference má za cíl hledat odpovědi na otázky, co vše pandemie v České republice a ve světě změnila, jak zvládáme řešit kritickou situaci a jaká další opatření a cesty je nutné přijmout, abychom krizové období překonali.


Jedním z dominantních témat konference bude očkování proti covid-19. Věnovat se mu budeme téměř ve všech tematických panelech. Podle mého názoru je masivní očkování společně s důsledným trasováním, intenzivním testováním a dodržováním potřebných hygienických pravidel cestou, jak kritickou situaci v blízké době zvládnout.


V rámci konference představíme rovněž výsledky exkluzivního výzkumu společnosti Ipsos, které odpoví na otázky, jak fungování naší společnosti pandemie koronaviru za uplynulý rok proměnila,“ uvedl rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima.


Celá tisková zpráva zde.


24. 2.: Jak dál s řešením pandemie covid-19? Univerzita Karlova připravuje diskusní konferenci odborníků a osobností

První potvrzený případ nemoci covid-19 se objevil v ČR už před rokem, přesně 1. března 2020. Co všechno se od té doby změnilo? Jak Česká republika zvládá pandemii? A jaká další řešení je nutné v letošním roce přijmout?


Univerzita Karlova připravuje celodenní on-line diskusní konferenci s názvem “Rok s covid-19. A jak dál?“, která se bude konat 24. března 2021 v Karolinu. Jejím cílem je za účasti špičkových vědců, zástupců akademické oblasti, vlády, státní správy i osobností veřejného života debatovat nejen o tom, jak pandemie koronaviru proměnila život v Česku, ale především hledat odpovědi na otázku, jak kritickou situaci dál řešit.


Celá tisková zpráva zde.


Poslední změna: 25. březen 2021 13:20 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám