Česko, Evropa a svět

Univerzita Karlova pokračuje v projektu „Česko! A jak dál?“ V pořadí již čtvrtá veřejná diskuse má název “Česko, Evropa a svět” a konala se ve čtvrtek 9. května v Brně u příležitosti 15. výročí vstupu naší země do EU. Hlavními tématy bylo co nám EU za patnáct let dala a co vzala, síla naší země ve světě, priority ČR v zahraničí a také odpovědnost a pomoc vysokých škol při řešení mezinárodních otázek.


Naši hosté


Hlavními řečníky, kteří se zapojili v Brně do diskuse, byli prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, rektor Univerzity Karlovy, prof. Mgr. Petr Oslzlý, rektor Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, prof. MVDr. Alois Nečas, Ph.D., MBA, rektor Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, zástupce Masarykovy univerzity v Brně, Aleš Chmelař, MSc., náměstek pro řízení sekce evropské Ministerstva zahraničních věcí ČR, RNDr. Alexandr Vondra, bývalý ministr obrany, ředitel Centra transatlantických vztahů CEVRO INSTITUT, Bc. Aneta Vondrová, studentka Ekonomických studií Masarykovy univerzity a podnikatel Ing. Jiří Hlavenka, který je spolumajitelem společnosti Kiwi.com s.r.o. Z českých zástupců v Evropském parlamentu se zúčastnili Ing. Dita Charanzová, Ph.D., Ing. Petr Ježek, RNDr. Luděk Niedermayer, RNDr. Pavel Poc, Ing. Michaela Šojdrová, JUDr. Pavel Telička, Ing. Jan Zahradil a Mgr. et Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský.


Univerzitní stánek


Součástí akce byl stánek Univerzity Karlovy na brněnském náměstí Svobody. Studenti Univerzity Karlovy na něm ve spolupráci se studenty brněnských univerzit celý den lidem rozdávali informační materiály o fungování Evropské unie, ale také nabízeli informace o činnosti i studijní nabídce vysokých skol.


Poslední změna: 9. říjen 2020 12:33 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám