• Aktuality

Aktuality

10. února 2020

Jak se člověk propadne do alkoholové závislosti?

Michaela Duffková začala skleničkou alkoholu, poté přešla na láhev, pak už jich bylo i několik za večer. Nadměrně pít začala, když se jí narodila dcera. Postupně se propadla do alkoholové závislosti. Po několika těžkých karambolech začala s alkoholovým démonem bojovat, podstoupila léčbu a dnes je abstinující alkoholička. O své životní cestě píše blog Zápisník alkoholičky, vydala stejnojmennou knihu. Michaela podpořila projekt Česko! A jak dál? a bude jedním z hostů veřejné debaty v Hradci Králové. A co nám řekla na téma alkohol?


Jak člověk zjistí, že má problém s alkoholem?


Dost často, než si to člověk připustí, ho na to upozorní okolí, které to zpozoruje. Ale tohle je u každého velmi individuální, v každém případě, když se stane, že je alkohol jednou z mých priorit, je to zcela jistě už problém.


Jaký první krok musí alkoholik udělat, aby se ze závislosti dostal?


Úplně první, krok, ale naprosto zásadní je, že si alkoholik přizná, že s alkoholem má problém, a rozhodne se, že s ním opravdu chce něco dělat. Pak ideálně vyhledat nejbližšího odborníka a řešit to dál s ním.


Jaký je nyní Váš vztah k alkoholu?


Můj vztah k alkoholu je takový, že chci udělat všechno pro to, aby si česká společnost uvědomila, jaký je alkohol u nás problém a tím třeba pomohla aspoň jednomu člověku začít něco dělat s vlastní závislostí. Takže bych řekla, že se z nás stali takoví rivalové. Jinak samozřejmě abstinuji.


Jedna rada všem, kteří se do závislosti propadají?


Nemyslet si, že to zvládnete sami, to byla moje největší chyba. Takže vyhledat odbornou pomoc, co nejdříve.


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám