• Aktuality

Aktuality


6. ledna 2020

Česko! A jak dál? v roce 2019: 7 veřejných diskusí, 11 zapojených univerzit, 60 řečníků, 800 návštěvníků

Univerzita Karlova připravila v roce 2019 v rámci projektu „Česko! A jak dál?“ celkem 7 veřejných diskuzí, které se zabývaly 7 významnými celospolečenskými tématy.


Od února do listopadu se konaly debaty v sedmi městech po celé České republice, úplně první byla v Ústí nad Labem, následovala Plzeň, České Budějovice, Brno, Jihlava, Praha a Olomouc.


Diskutovalo se o aktuálních tématech, problémech a výzvách, mezi než patřily dluhy a exekuce, bezpečnost, zemědělství a kvalita potravin, postavení ČR v mezinárodním prostředí, sucho, vzdělávání v ČR a proměna české společnosti 30 let od sametové revoluce.


Na debatách vystoupilo více než 60 řečníků. O možných řešení jednotlivých problémů diskutovali s veřejností především zástupci Univerzity Karlovy a dalších vysokých škol, odborných institucí, státní správy a samosprávy, neziskových organizací a občanských sdružení.


Do projektu se zapojilo 11 vysokých škol z celé republiky, diskuse si nenechalo ujít přes 800 návštěvníků.


Součástí každé z akcí s výjimkou Prahy byl rovněž univerzitní stánek, který byl vždy umístěn na jednom z hlavních náměstí města, kde se debata odehrávala. Studenti tu rozdávali nejen informace o činnosti Univerzity Karlovy, ale seznamovali veřejnost s tématem diskuse. Součástí této prezentace byla například ukázka první pomoci, ochutnávky regionálních potravin či edukativní kvízy o sametové revoluci.


Univerzita Karlova připravila ve spolupráci s Deníkem, který je mediálním partnerem akce, celkem 7 speciálních novinových příloh. Každá se zabývala výstupy z konkrétní diskuse, obsahovala rozhovory s řečníky, fakta o tématu i návrhy řešení.


Projekt Česko! A jak dál? pokračuje v roce 2020 dalšími tématy a veřejnými diskusemi. Ta první se bude konat už 11. února 2020 v Hradci Králové. Debatovat se bude na téma „(Ne)zdravé Česko! A jak dál?“.Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám