• Aktuality

Aktuality


22. října 2019

30 let svobody! A jak dál?

Jak proměnil naši společnost Listopad 89?

V Karolinu se v pondělí 14. října 2019 sešli zástupci Univerzity Karlovy, médií, Parlamentu i studentů. Debatovali společně o velmi aktuálním tématu – odkazu 17. listopadu 1989, třiceti letech svobody, proměně české společnosti a cestě, jak dál.


Setkání se odehrálo v rámci univerzitního projektu Česko! A jak dál?. Do diskuse se v Karolinu zapojili rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima, doktorka Alice Tejkalová, děkanka FSV UK, profesor Ivan Šedivý, ředitel Ústavu českých dějin FF UK, profesor Jan Víšek z Institutu ekonomický studií FSV UK, docent Petr Janský z Katedry evropské ekonomické integrace a hospodářské politiky FSV UK, docentka Barbora Osvaldová z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, doktorka Anna Shavit z Katedry marketingové komunikace a public relations FSV UK, doktor Jakub Končelík z Katedry mediálních studií FSV UK, docent Ondřej Císař, šéfredaktor Sociologického časopisu, doktor Pavel Žáček, poslanec Parlamentu ČR, magistr Luboš Palata, redaktor Deníku a také magistr Michal Zima, zástupce studentů, bývalý předseda Studentské komory Rady vysokých škol.


Na debatu v Karolinu naváže veřejná diskuse na téma „30 let svobody! A jak dál?“, která se bude konat 5. listopadu 2019 od 17.30 v Pevnosti poznání v Olomouci. Diskusi připravuje Univerzita Karlova ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci.


Debatovat s veřejností budou rektoři obou vysokých škol prof. T. Zima a prof. J. Miller, zástupci studentů, politolog doc. T. Lebeda, novinář J. Šídlo, bývalý předseda vlády ČR PhDr. V. Špidla, bývalý eurokomisař JUDr. P. Telička, novinářka Mgr. N. Fridrichová či velvyslankyně PhDr. J. Hybášková.


Diskuse je zdarma a dostupná všem.
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám