• Aktuality

Aktuality


20. září 2019

Chceme změnit české školství k lepšímu!

V Karolinu se v úterý 17.9. 2019 uskutečnilo setkání odborníků na vzdělávání z řad Univerzity Karlovy, Univerzity Palackého v Olomouci, Vysoké školy ekonomické, ale i České školní inspekce, Asociace ředitelů základních škol, České odborné společnosti pro inkluzi či společnosti EDUIn.


„Diskutovali jsme o cestách a řešeních, jak školství modernizovat a zlepšit, a to nejen v oblasti metod či obsahu výuky, ale také v systému hodnocení žáků a studentů či přípravě pedagogů. Shodli jsme se, že není žádoucí revoluce, ale rozumná evoluce a především dlouhodobá stabilita, založená na tom, že rozvoj školství bude zcela zásadní priorita státu.


Je to důležité, protože kvalitní systém vzdělávání je pro úspěch naší země i každého jednoho zásadní“, uvedl k diskusi rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima.


Zapojit se do diskuse o budoucnosti českého školství můžete Vy! Veřejná diskuse k tématu vzdělávání v ČR proběhne 1. října v Modré posluchárně Filozofické fakulty v Praze. Debata je zdarma a přístupná všem.


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám