• Aktuality

Aktuality

1. října 2020

Projekt Česko! A jak dál? se v době pandemie přesouvá do on-line formátů


Univerzita Karlova pokračuje v projektu Česko! A jak dál?, s ohledem na koronavirovou epidemii dočasně přesouvá diskuse o důležitých celospolečenských tématech do on-line formátů. Připravujeme pro vás řadu tematicky zajímavých diskusních webinářů s špičkovými vědci, akademiky a osobnostmi Univerzity Karlovy.


První dva webináře již úspěšně proběhly, v prvním jsme se zabývali tématem vývoje ekonomiky v době šíření Covidu-19 a hostem byl prof. Štěpán Jurajda, přední český ekonom z CERGE-EI.


Ve druhém jsme se zaměřili na dopady nadměrné konzumace alkoholu na lidské zdraví, především u těhotných žen, a do diskuse jsme pozvali prof. Vladimíra Komárka, děkana 2. lékařské fakulty UK. Na oba webináře se můžete podívat, záznam najdete ZDE.


Naším dalším tématem v rámci diskusních webinářů budou změny v oblasti vzdělávání, které se výrazně dotknou studentů i rodičů. Naším hostem by měla být prof. Radka Wildová, prorektorka UK pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti. Termín webináře vám již brzdy upřesníme.


Věříme, že se situace ohledně šíření koronaviru podaří co nejdříve úspěšně zvládnout a v roce 2021 se vrátíme zpět k prezenčním veřejným diskusím ve vašich regionech. Děkujeme za vaši podporu a přejme si v této nelehké době jen to dobré.


Tým projektu Česko! A jak dál?


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám